728 x 90

Artykuł sponsorowany

Jakie rozwiązania w oświetleniu sprawdzą się w smart domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie rozwiązania w oświetleniu sprawdzą się w smart domu?

Smart home oferuje nam wiele rozwiązań, zwłaszcza w oświetleniu. Sprawdź, jak wygodnie sterować światłem w swoim domu!

Oświetlenie odgrywa dużą rolę w tworzeniu odpowiedniej atmosfery w mieszkaniu. Wpływa ono nie tylko na wystrój, ale samopoczucie domowników. Współcześnie masz do wyboru wiele rozwiązań w operowaniu światłem, które będą przydatne w inteligentnym domu.

Rozwój technologii powoduje, że na rynku pojawiają się coraz to bardziej nowoczesne żarówki, jak i sposoby na sterowanie światłem. Za pomocą urządzeń mobilnych, przekaźników oraz odbiorników możesz oświetlić swój smart dom szybko, efektownie i… ekologicznie!

Odnawialne źródła energii

Zmiany klimatyczne powodują szukanie alternatywnych sposobów pozyskiwania energii. Na popularności zyskuje fotowoltaika, która nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale też pozwoli Ci na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. 

Nowoczesne systemy dają możliwość takiego sterowania energią, że jest ona równomiernie rozkładana na każde pomieszczenie oraz urządzenie, które w danym momencie jest używane. Za pomocą fotowoltaiki możesz kontrolować przepływ energii tak, że możesz sprawdzić, które lampy potrzebują jej więcej, a które mniej. Nowoczesne zestawy solarne znajdziesz na https://protor.pl/.

Za pomocą modułów możesz kontrolować nie tylko oświetlenie wewnątrz domu, ale też na zewnątrz. Producenci oferują indywidualne projekty, dopasowane do budynków oraz oczekiwań klientów, a przykładowe realizacje można sprawdzić na https://mlsystem.pl/.

Sterowanie za pomocą aplikacji

Do zarządzania oświetleniem w domu nie musisz wykorzystywać pilota. Możesz robić to za pomocą aplikacji, w której możesz ustawić czas działania lampy, nasilenie światła oraz kontrolować zużycie energii. Są producenci, którzy oferują sterowanie lampami nawet zdalnie, co może być przydatne, gdy np. wieczorem zapomnisz zgasić światło w pomieszczeniach.

Montaż czujników

Rozwiązanie, które również pozwoli Ci na oszczędne zarządzanie energią. Wystarczy, że zamontujesz w domu czujniki ruchu, które będą podłączone do systemu zarządzania światłem i światło będzie włączane za każdym razem, gdy wejdziesz do pokoju i wyłączane, kiedy z niego wyjdziesz.

Wydawanie poleceń głosem

Współczesna technologia stawia na wygodę użytkowników, dlatego wprowadzono również możliwość sterowania światłem za pomocą głosu. Istnieją programy oraz aplikacje, które za pomocą Twoich komend zarządzają oświetleniem w domu.

Inteligentne żarówki 

W smart domu warto stawiać nie tylko na ekologiczne żarówki LEDowe. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup produktów sterowanych za pomocą połączenia internetowego. Co to da? Będziesz mógł zmieniać kolor światła oraz jego intensywność. 

Kontrolery i panele zarządzania

Światłem możesz zarządzać również za pomocą specjalnych paneli ściennych. Na ekranie dotykowym ustawia się różne funkcje, w zależności od modelu. Często takie urządzenia oferują możliwość stworzenia tzw. profilu użytkownika, gdzie do każdego pomieszczenia ustawiasz różne oświetlenie, zależnie od jego przeznaczenia.

Nie tylko w domu

Zarządzanie oświetleniem jest przydatne również na zewnątrz, szczególnie jeżeli posiadasz taras lub ogród. Na https://domodes.pl/oswietlenie/lampy-orodowe-zewnetrzne znajdziesz wiele rodzajów lamp, które nie tylko prezentują się efektownie, ale też możesz podłączyć je do systemu zarządzania tak, że będą się włączać np. wtedy, gdy ktoś będzie przebywać w ogrodzie.

Posiadając smart dom, masz wiele możliwości jego oświetlenia, które ułatwią Ci codzienne czynności oraz dadzą możliwość oszczędności. Ustawienie harmonogramu działania lamp, monitorowanie intensywności żarówek, łatwość wprowadzenia modyfikacji dopasowanych do Twojego trybu życia to zalety, dzięki którym Twój dom stanie się w pełni nowoczesny.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy