728 x 90

Artykuł sponsorowany

Jak stworzyć nowoczesne biuro w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak stworzyć nowoczesne biuro w domu?

Home office to obecnie bardzo popularna forma pracy. Warto jednak pamiętać, że praca z domu wymaga zaaranżowania domowego biura. Podpowiadamy więc, jak to zrobić.

Praca z domu po okresie lockdownu stała się bardzo popularna. Home office jest bowiem wygodny i w wielu przypadkach sprawdza się lepiej niż praca stacjonarna. Warto jednak pamiętać, że aby pracować efektywnie, warto urządzić sobie oddzielną przestrzeń tylko do pracy. Dowiedz się więc, jak stworzyć nowoczesne biuro w swoim domu.

Biurko i krzesło – podstawa domowego biura

Najważniejszym elementem każdego domowego biura jest z pewnością biurko oraz krzesło. To w końcu one są Twoją „bazą” i to przy nich wykonujesz wszystkie biurowe zadania. Warto więc zadbać, aby były one w pełni wygodne i komfortowe.

Jeśli chodzi o biurko, to świetnie sprawdzą się biurka z elektryczną regulacją wysokości. Takie biurko ergonomiczne do biura domowego to rozwiązanie, które pokochają wszystkie osoby zmęczone pracą siedzącą. Biurko to można bowiem ustawić na wiele wysokości, dzięki czemu możesz pracować przy nim, siedząc klasycznie na krześle, siedząc na wygodnej pufie, czy też stojąc. Biurka do domu z regulacją wysokości to rozwiązanie, za które Twoje plecy (a przede wszystkim kręgosłup!) Ci podziękują.

Do ergonomicznego biurka warto także wybrać ergonomiczne krzesło. Jest ono specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu przez cały dzień dba o Twoją prawidłową postawę ciała. 

Zadbaj o kolorystykę i oświetlenie

Kolorystyka i oświetlenie to bardzo ważne elementy aranżacji wnętrz, zwłaszcza tych, które mają posłużyć za biuro. Elementy te mogą bowiem w dużym stopniu wpływać na samopoczucie podczas pracy oraz na poziom skupienia. Jakie więc kolory i światło wybrać do domowego biura, aby być skoncentrowanym i pracować bardziej efektywnie?

Jeśli chodzi o kolorystykę, to świetnym wyborem będą jasne neutralne barwy oraz barwy naturalne. W biurach domowych świetnie sprawdza się biel, która nie rozprasza, uspokaja i pozwala zebrać myśli. Podobnie działa także jasna szarość oraz beże. Możesz także postawić na delikatne zielone lub błękitne akcenty, które poprawią koncentrację, złagodzą stres oraz polepszą kreatywne myślenie. 

W przypadku światła postaw zaś na sporą dawkę światła naturalnego. Ustaw swoje biurko możliwie jak najbliżej okna, aby przy pracy towarzyszyły Ci promienie słoneczne. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowego sztucznego oświetlenia, to postaw na ciepły odcień światła, który nieco ożywi wnętrze.

Fot.: Arthur Lambillotte/unsplash.com

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *