728 x 90

Czy można impregnować ogrodzenie zimą?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Czy można impregnować ogrodzenie zimą?

Dlaczego nie powinno się impregnować ogrodzeń zimą i kiedy najlepiej wykonywać takie prace konserwacyjne? Wejdź i poznaj szczegóły!

Niekiedy prace związane z ogrodzeniem posesji trwają do późnej jesieni, a jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne nawet wczesnej zimy. Czy w takiej sytuacji po ich zakończeniu, można od razu przystąpić do impregnacji elementów, z jakich zostało ono wykonane? Poniżej rozwiewamy tę wątpliwość. 

Impregnacja ogrodzeń wymaga suchej powierzchni 

Większość producentów preparatów do impregnacji ogrodzeń zwraca szczególną uwagę na to, aby powierzchnie, na jakie nakładany ma być produkt były suche i oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń. Tylko w takiej sytuacji impregnat ma możliwość zadziałać odpowiednio ze swoim przeznaczeniem. 

W okresie jesienno-zimowym nie jest więc możliwe odpowiednie przygotowanie ogrodzenia pod nakładanie impregnatu, który nie będzie mógł się wchłonąć w sytuacji dużego zawilgocenia bloczków betonowych, czy też drewnianych słupków i sztachet. Dlatego też najlepiej z takimi pracami poczekać do wiosny, kiedy wilgotność powietrza będzie mniejsza, a sam materiał zostanie osuszony przez temperaturę powietrza czy też promienie słoneczne. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *