728 x 90

Jak ukryć klimatyzator?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak ukryć klimatyzator?

Poznaj skuteczne i łatwe w realizacji sposoby na ukrycie klimatyzatora, które pozwolą Ci cieszyć się przyjemnym chłodem bez psucia estetyki wnętrza Twojego domu czy mieszkania.

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora w swoim domu lub mieszkaniu. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w bardzo upalne dni. Wiele klimatyzatorów ma także funkcję grzania, dzięki czemu możemy ogrzać mieszkanie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Niestety mimo wielu plusów klimatyzator często burzy aranżację wnętrza naszego mieszkania, ponieważ jest to dość duże urządzenie, które musi być zamontowane w odpowiedni sposób. Istnieje jednak kilka bardzo sprytnych sposobów na ukrycie tego urządzenia.  Sprawdź, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu lub mieszkaniu! 

Coraz więcej osób chce podnieść komfort swojego życia. Przez to w naszych domach i mieszkaniach montowane są coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich, które do niedawna było kojarzone jedynie z bardzo luksusowymi apartamentami czy willami, jest klimatyzator. Nie chcemy jednak, aby rzucał się on w oczy i psuł aranżację pomieszczeń. Wolimy go po prostu schować. Istnieje kilka  sposobów na sprytne ukrycie urządzenia. Wszystko zależy od rozmieszczenia ścian czy umeblowania wnętrza. Warto pamiętać, że klimatyzowane powietrze zawsze będzie opadać w dół, dlatego nie powinno montować się klimatyzatorów w niskich partiach mieszkania. Niektóre podane poniżej pomysły najlepiej wdrożyć już na etapie budowy domu lub generalnego remontu. Inne z powodzeniem możesz zastosować bez dużej ingerencji w dotychczasowy układ Twoich domowych aranżacji. 

Sposoby na ukrycie klimatyzatora w domu lub mieszkaniu 

1. W elewacji mebli 

Świetnym sposobem na ukrycie klimatyzatora w niedużym mieszkaniu jest wykorzystanie umieszczonych w nim mebli. Jest to znakomite rozwiązanie w pomieszczeniach o niedużym metrażu. Kierując się wskazówkami architektów wnętrz, można umieścić klimatyzator z przodu szafy wnękowej albo w szafkach sufitowych. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, muszą pamiętać o zamontowaniu kratki wentylacyjnej w drzwiach, która umożliwi swobodny przepływ powietrza. Można wykorzystać również górne szafki kuchenne. 

2. W przestrzeni nad półkami lub szafkami 

Kolejnym dobrym pomysłem na ukrycie klimatyzatora jest umieszczenie go nad górnymi półkami czy wysokimi szafami. To fantastyczne rozwiązanie, które pozwala wykorzystać i tak z reguły nieużywaną przestrzeń. Należy jednak pamiętać, że urządzenie powinno być umiejscowione w pewnej odległości od mebli. 

3. Klimatyzator jako element dekoracji 

Coraz częściej producenci sprzętów AGD i RTV oferują klientom urządzenia o ciekawym designie. Dotyczy to również klimatyzatorów naściennych, które mogą stanowić ciekawą ozdobę na ścianę w sypialni czy w salonie. Jest to genialne rozwiązania zwłaszcza dla osób, które lubią testować różnego rodzaju nowinki techniczne.

Zdj. główne: Haseeb Modi/unsplash.com

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy