728 x 90

Czym charakteryzuje się nowoczesna i ekologiczna pralka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym charakteryzuje się nowoczesna i ekologiczna pralka?

Poznaj 3 najważniejsze elementy, jakimi powinny cechować się ekologiczne pralki, które zostały stworzone z myślą o ochronie planety i Twojego portfela!

Coraz częściej producenci sprzętów RTV i AGD zwracają uwagę na to, aby ich urządzenia były jak najbardziej ekologiczne. Począwszy od użytych do produkcji materiałów, poprzez funkcje urządzeń oraz dodatkowe opcje. Trend ten nie ominął także pralek. Czym cechuje się więc nowoczesna ekologiczna pralka? 

3 elementy wpływające na ekologiczność pralek 

Nowoczesne i ekologiczne pralki cechują się trzema elementami, które sprawiają, że mogą być one właśnie w ten sposób określane. Pierwszym z nich jest wysoka klasa energooszczędności. To dzięki niej pralka będzie zużywać mniej prądu, co przełoży się na niższe rachunki.

Kolejnym elementem jest opóźniony czas startu pralki, który pozwala uniknąć sytuacji, w których pranie zalega w bębnie, a urządzenie pozostaje w trybie czuwania, pobierając prąd. Dzięki niemu można nastawić pralkę na 2 godziny przed wyjściem z pracy, aby móc od razu po powrocie do domu wyjąć gotowe pranie i wyłączyć ją od zasilania. 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne także wpływają na ekologiczność pralek. Wśród nich najpopularniejszymi jest ta od Samsunga- Eco Bubble, który łączy w trakcie prania wodę z tlenem, dzięki czemu wraz z detergentem z takiej mieszanki powstaje aktywna piana usuwająca o wiele łatwiej wszelkie zabrudzenia z tkanin. Innym rozwiązaniem jest bezszczotkowy silnik w pralkach marki Bosch, który działa o wiele ciszej i pobiera o wiele mniej energii elektrycznej w trakcie użytkowania urządzenia. 

Podsumowując, producenci nowoczesnych i ekologicznych pralek przede wszystkim skupiają się na tym, aby w jak największym stopniu zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz zużycie wody w każdym cyklu prania. Dzięki temu urządzenia te nie tylko dbają o planetę, ale także portfel ich użytkowników. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *