728 x 90

Trendy w social mediach 2021

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Trendy w social mediach 2021

Media społecznościowe cały czas ewoluują. Sprawdź, jakie trendy panują w nich w 2021 roku.

Rzeczywistość w 2020 roku, również ta wirtualna, została zdominowana przez pandemię. A co przyniósł ten rok? Przyjrzyjmy się, co dzieje się zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Reklama

Marketing internetowy to bardzo mocno rozwijająca się dziedzina. Miejscem, w którym firmy chętnie reklamują swoje produkty i skutecznie zwiększają sprzedaż, są właśnie social media. Użytkownicy spędzają na tych platformach sporo czasu, czerpiąc z nich kolejne pomysły i inspiracje, dlatego marki nadal będą na nie stawiały, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

E-commerce

Media społecznościowe coraz mocniej łączą się z e-commerce i ułatwiają zakupy przez Internet. Dla przykładu na Instagramie dzieje się to za sprawą oznaczania produktów na zdjęciach, a na Facebooku poprzez Marketplace.

Nowości

Internet nigdy nie stoi w miejscu, dlatego co i rusz pojawiają się na nim nowe platformy komunikacyjne. W 2021 na popularności jak na razie najbardziej zyskuje TikTok. Coraz chętniej zaczynają z niego korzystać również marki. Na dłużej zostaną z nami również nowe formy komunikacji, do których wykorzystania zmusiła nas pandemia. Można zaliczyć do nich na przykład relacje live.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy