728 x 90

Smart Lock na Androida – co to jest?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Smart Lock na Androida – co to jest?

Google Smart Lock dla smartfonów z systemem Android automatycznie blokuje telefon, gdy właściciela nie ma obok urządzenia. Poznaj inne możliwości tej funkcji i korzystaj z nich w dowolnej chwili!

Smart Lock to sprytny mechanizm, który automatycznie blokuje telefon z systemem Android, gdy właściciel smartfona nie ma go przy sobie. Jak użyć tej funkcji do odblokowywania telefonu? Sprawdźmy!

Google Smart Lock – co to jest i jakie możliwości oferuje?

Smartfon to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu nie tylko komunikujemy się z różnymi osobami, ale też dokonujemy zakupów online, korzystamy z bankowości elektronicznej, przesyłamy ważne dokumenty za pomocą e-maili. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak łatwym jesteśmy celem dla złodziei, kiedy korzystamy ze smartfona do załatwiania codziennych spraw. Na szczęście z pomocą przychodzą współczesne technologie. Funkcja Smart Lock została opracowana przez giganta Google, pozwala zwiększyć bezpieczeństwo danych znajdujących się w smartfonie – w jaki sposób? 

Smart Lock to opcja inteligentnego blokowania telefonu, która uruchamia się, gdy właściciela urządzenia nie ma w pobliżu. Jest to funkcja dla posiadaczy telefonów z systemem Android w wersji co najmniej 5.0. 

Jak włączyć blokadę Smart Lock na Androida?

Wiele osób nie wie, jak włączyć opcję inteligentnego blokowania w smartfonie z Androidem. To bardzo proste – aby uaktywnić funkcję Smart Lock, wystarczy postępować zgodnie z tymi krokami. Tak więc musimy:

  • ustawić blokadę ekranu za pomocą kodu PIN, wzoru albo hasła;
  • znaleźć opcję Ustawienia, następnie Zabezpieczenia lub Bezpieczeństwo (w zależności od smartfona) i Agenta zaufania;
  • przesunąć suwak obok opcji Smart Lock na prawo;
  • kliknąć strzałkę powrotu przy opcji Agent zaufania;
  • odszukać i wybrać typ Smart Lock (wykrywanie kontaktu z ciałem, zaufane miejsca, zaufane urządzenie);
  • wprowadzić wybraną blokadę (kod PIN, wzór, hasło). Każdorazowo, gdy będziemy próbować zmienić ustawienia Smart Lock, zobaczymy prośbę o wprowadzenie kodu PIN, wzoru lub hasła;
  • wybrać rodzaj Smart Lock i włączyć go, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. 

Smart Lock a automatycznie odblokowywanie w pewnych sytuacjach

Smart Lock na Androida automatycznie blokuje naszego smartfona, gdy nie mamy go pod ręką i odblokowuje telefon komórkowy wtedy, gdy jest bezpieczny. Firma Google oferuje nam możliwość korzystania z ustawień, dzięki którym smartfon z systemem Android może być odblokowywany za pomocą połączeń Bluetooth, NFC (naklejka, breloczek, głośnik) lub w sytuacji, gdy urządzenie znajdzie się w zaufanej lokalizacji, będziemy mieć telefon obok siebie, czy też smartfon rozpozna naszą twarz albo głos.

Podsumowując, uruchomienie funkcji Smart Lock powinno być jedną z pierwszych czynności, jakich dokonamy po zakupie nowego smartfona (obok instalacji oprogramowania antywirusowego). Ustawienie blokady na telefonie komórkowym utrudni działanie potencjalnych złodziei, a my zyskamy więcej czasu, aby podjąć odpowiednie działania.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy