728 x 90

Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów

Instagram zamierza stworzyć nową, dziecięcą wersję swojego serwisu. Sprawdź, co na to rodzice oraz eksperci od zdrowia dziecka.

Platforma społecznościowa przeznaczona specjalnie dla dzieci? Na taki pomysł wpadli niedawno właściciele Instagrama. Wzbudził on duże zastrzeżenia zarówno wśród rodziców, jak i specjalistów.

Kilka tygodni temu głośno zrobiło się o inicjatywie polegającej na stworzeniu nowej odsłony Instagrama, której użytkownikami mieliby zostać najmłodsi. Jak zapewniono, serwis będzie bezpiecznym miejscem oraz zapewni rodzicom duże możliwości kontroli. Dorośli nie wydają się jednak przekonani co do koncepcji pozwalającej na bardzo wczesny dostęp do świata social mediów.

W końcu platforma ma być przeznaczona nie tylko dla nastolatków, ale też dla o wiele młodszych pociech. Posiadanie takiego konta za szkodliwe uznali również eksperci zajmujący się rozwojem dzieci. Główne zarzuty, jakie wysunęli, to negatywny wpływ na psychikę najmłodszych oraz zagrożenie dla ich prywatności. Co najgorsze, na taki serwis mogłyby dostać się osoby nieuprawnione, na przykład pedofile. Ze względu na ryzyko, jakie niesie za sobą Instagram dla dzieci, specjaliści postanowili zaingerować i napisać list w tej sprawie do właścicieli portalu.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy