728 x 90

Czy sieć 5G rozwinie polską gospodarkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy sieć 5G rozwinie polską gospodarkę?

Kontrowersyjna sieć 5G daje szansę na rozwój naszej gospodarki oraz poprawę sytuacji przedsiębiorców względem ich europejskich konkurentów.

Wraz ze wprowadzeniem sieci 5G w naszym kraju, wielu Polaków liczy na wzrost konkurencyjności naszej gospodarki względem innych krajów europejskich. Co więcej, ponad 70 procent społeczeństwa uważa, że za budowę sieci 5G powinny odpowiadać polskie lub europejskie firmy. 

Sieć 5G uwzględniania w strategiach przedsiębiorców

Z przeprowadzonych w Polsce badań wynika, że 18% przedsiębiorstw deklaruje, iż planuje w przyszłości wykorzystywać sieć 5G, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku. Ich plany są bardzo realne, bo jak wskazuje agencja Analysys Mason w naszym kraju 5G przyniesie największe korzyści dla przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, logistycznej oraz transportowej. 

Produkcja technologii 5G w Tczewie

Technologia 5G jest w stanie zapewnić Polsce rozwój gospodarki, zanim stanie się powszechna. Wszystko za sprawą tego, że to właśnie w Tczewie produkowane są nadajniki i układy baseband przez firmę Ericson, które są przeznaczone do obsługi sieci 4G i 5G, nie tylko w naszym kraju, ale i całej Europie. 

Wprowadzenie sieci 5G w Polsce da nowe miejsca pracy w fabrykach zajmujących się wytwarzaniem niezbędnych do jej obsługi urządzeń i elementów infrastruktury technicznej, a także usprawni przebieg procesów firm, które będą z niej korzystać. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy