728 x 90

Czemu ludzie boją się 5G? Obalamy mity!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czemu ludzie boją się 5G? Obalamy mity!

Dlaczego ludzie boją się sieci 5G? Przeczytaj najpopularniejsze fake newsy.

Na temat technologii 5G powstało już wiele różnych mitów. Według wielu teorii 5G ma być zakazana w wielu krajach, bo jest niebezpieczna dla zdrowia. Dlaczego ludzie boją się sieci 5G i czy jest naprawdę się czego bać?

Sieć 5G – wdzięczny temat do teorii spiskowych

Wiele osób boi się sieci 5G, bo jest to nowe i nieznane, szczególnie, gdy w internecie nie brakuje różnych fake newsów na ten temat. Jednym z najpopularniejszych mitów jest ten, że technologia 5G przyczyniła się do rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2, a tym samym wzrostu zachorowań. Jak wiadomo, jest to kompletna bzdura, ponieważ wirus przenosi się drogą kropelkową.

>> Zobacz też: Czy 5G rozwinie polską gospodarkę?

Nieprawdziwe informacje o sieci 5G

Przykładowo, prezenterka NTV w swoich wypowiedziach podkreśla, że sieć 5G kontroluje ludzki umysł – ta nieprawdziwa teoria ma całe rzesze fanów. Ponieważ każdy korzysta z internetu, który dzięki sieci 5G jest jeszcze szybszy.

Klasykiem wśród mitów na temat sieci 5G jest to, że w Izraelu grozi 15 lat więzienia za postawienie masztu z nadajnikiem. Mit ten powtarzany był w wywiadach przez Wojciecha Cejrowskiego. Jednak sieć 5G działa w Izraelu i ma się tam dobrze.

Kolejnym ciekawym mitem o 5G jest ten, że nadajniki znajdują się w każdym sprzęcie elektronicznym i latarniach. W bezprzewodowych routerach Wi-fi to miałyby być 2,4 GHz lub 5GHz, bardzo często oznaczane jako 2,4 G lub 5 G. Każda latarnia LED ma zamontowany nadajnik sieci 5G, czyli według tego mitu szkodliwe dla zdrowia maszty są wszędzie.

Ostatnią ciekawym mitem na temat sieci 5G była w 2018 roku masowa śmierć 300 ptaków w holenderskiej Hadze. Badania wykluczyły zarazę – zmarły szpaki i dwa gołębie. Po czasie okazało się, że śmierć ptaków była spowodowana m.in. testami na częstotliwości 7,4 GHz, na której sieć 5G nie działa.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy