728 x 90

Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Aplikacja STOP COVID – jak z niej korzystać?

Aplikacja STOP COVID to duże wsparcie w walce z pandemią koronawirusa. Między innymi dzięki niej możemy myśleć o powrocie do tzw. normalności. Jak działa i jak z niej korzystać?

Aplikacja STOP COVID to duże wsparcie w walce z pandemią koronawirusa. Między innymi dzięki niej możemy myśleć o powrocie do tzw. normalności. 

Jak działa aplikacja?

STOP COVID działa w oparciu o technologię Bluetooth. Jest bezpłatna do pobrania w sklepie internetowym. Aplikacja stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby miał miejsce w odległości mniejszej, niż 2 metry i potrwa więcej, niż 15 minut zapamięta to na aż 14 dni.

Co jeśli wykryty zostanie kontakt z osobą zarażoną?

W przypadku gdyby w tym okresie właściciel któregoś z telefonów zachorował, użytkownicy aplikacji, z którymi miał kontakt otrzymają powiadomienie. Cała procedura odbywa się anonimowo. 

Warto podkreślić, że otrzymanie takiego powiadomienia nie jest równoznaczne z kwarantanną. W takiej sytuacji jednak powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ istnieje szansa zarażenia się wirusem. Ważne, aby korzystało z niej możliwie najwięcej osób, wtedy monitorowanie naszego kontaktu z osobami zarażonymi jest efektowne. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy