728 x 90

Gra VR sterowana za pomocą mózgu? Zaskakujące, ale prawdziwe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Gra VR sterowana za pomocą mózgu? Zaskakujące, ale prawdziwe

Polacy opracowali grę z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, która ma stymulować mózg. Sprawdź!

Technologia VR, która do tej pory częściej kojarzona była z rozrywką, znajduje coraz większe uznanie w biznesie, przemyśle, nauce i medycynie. Połączenie grywalizacji z możliwością badania ludzkich odruchów pozwoli na nowy wymiar analizy danych o ciele człowieka.

Gra w wirtualnej rzeczywistości wykorzystująca mózg

Polacy stworzyli grę, w której wykorzystano elementy wirtualnej rzeczywistości. Specjalne oprogramowanie kontroluje mózg i odbiera od niego sygnały. Porównuje się to do ćwiczeń na siłowni. Tworzona przez Polaków gra ma na celu większą koncentrację oraz skuteczność, która jest istotna w wielu dziedzinach życia.

 

– Gra w wirtualnej rzeczywistości, którą stworzyliśmy w połączeniu z naszym urządzeniem do badania aktywności mózgu, bazuje na reakcjach użytkownika, które wykonuje w ramach gry, i daje mu informację zwrotną o tym, w jakiej kondycji akurat jest jego mózg. Możemy w skrócie powiedzieć, że jest to gra sterowana mózgiem. Na podstawie tego, czy użytkownik się skupia, czy gdzieś to jego skupienie ucieka, pewne rzeczy dzieją się w grze lub się nie dzieją – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Wojciech Broniatowski, dyrektor operacyjny CortiVision. – W tej chwili gra ma dwa warianty. Jeden z nich ma bardziej klimat bajkowo-fantasy, drugi bardziej klimat stricte naukowy, w którym np. możemy poruszać rękami, chociaż nimi nie ruszamy.

Gra ma zostać wykorzystana np. w szkoleniach pracowników jako trening mózgu. Na jej podstawie w łatwiejszy sposób można ocenić działanie impulsów. Takie badania są niesamowicie ważne w wielu zawodach, np. kontrolera ruchu lotniczego.

Źródło: Newseria

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy