728 x 90

Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Szybka ładowarka do smartfona to już codzienność, ale do samochodu? Prace nad innowacyjnymi urządzeniami trwają!

Pojawienie się samochodów napędzanych prądem to prawdziwa rewolucja w świecie motoryzacji i technologii. Powstała nawet zintegrowana z akumulatorem ładowarka do aut elektrycznych. Pozwala ona na szybkie ładowanie samochodów przy dużej mocy, jednocześnie pobierając małą ilość energii.

Jak działa szybka ładowarka do aut elektrycznych?

Za stworzenie ładowarki do pojazdów elektrycznych odpowiada FreeWire. Jest ona zintegrowana z akumulatorem o pojemności 160 kWh, a moc sięga 120 kW. Taka wartość odpowiada najszybszym ładowarkom dostępnym w Polsce, których na ten moment jest niewiele. Taki produkt gwarantuje dużo tańsze ładowanie oraz stworzenie nowoczesnej infrastruktury.

– Największym wyzwaniem dla rozwoju ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych są ograniczenia infrastruktury. Do szybkiego ładowania na dużą skalę wymagana jest bardzo duża moc, a ulepszanie sieci ładowarek elektrycznych w tych miejscach, gdzie kierowcy będą musieli ładować swoje auta, jest zbyt drogie i skomplikowane. Opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie, które eliminuje dotychczasowe bariery, dostarczając wysoką moc wszędzie tam, gdzie jest niezbędna bez kosztownych i uciążliwych modernizacji sieci – podkreśla Arcady Sosinov dla agencji informacyjnej Newseria, założyciel i dyrektor generalny FreeWire.

Źródło: Newseria

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy