728 x 90

Powstają budynki produkujące dwa razy więcej energii, niż potrzebują

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Powstają budynki produkujące dwa razy więcej energii, niż potrzebują

Dowiedz się, gdzie powstał dom, który nie tylko generuje prąd z czystych źródeł na swoje potrzeby, ale także dostarcza go do innych budynków!

Energooszczędne budownictwo staje się coraz popularniejsze także w naszym kraju. Jego założeniem jest jak najniższe zużycie energii elektrycznej oraz tej niezbędnej do jego ogrzania. Na świecie powstają jednak już pierwsze budynki, które są w stanie wyprodukować więcej energii, niż potrzebują. Jakie daje to możliwości w przyszłości? 

Nie tylko zeroemisyjne, ale i zasilające inne budynki konstrukcje podbiją świat 

Odnawialne źródła energii to niezwykle gorący temat dotyczący ochrony środowiska naturalnego. O ile domy, które są w stanie wyprodukować tyle energii, ile potrzebują, już nikogo nie dziwią, o tyle szacuje się, że w przyszłości będą powstawać na szeroką skalę konstrukcje, które dodatkowo zasilą także sąsiadujące domy lub lokale. Pierwszy z nich powstał już w Norwegii. 

The Powerhouse Brattørkaia wytwarza dwa razy więcej energii elektrycznej, niż potrzebuje, dzięki czemu jej nadmiar wykorzystywany jest do zasilania instalacji pobliskich budynków, a także ładowania pojazdów elektrycznych. To prawdziwa rewolucja w świecie zielonego prądu, która w przyszłości może znaczne wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery!

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *