728 x 90

Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Na jakim metrażu mieszkają Polacy w miastach w porównaniu do Europy? Wejdź i poznaj 3 pierwsze miejsca rankingu przeprowadzonego przez serwis Locja i NBP.

Średnia powierzchnia mieszkań, jakie zamieszkują Polacy, szacowana jest na około 61,5 metra kwadratowego, co plasuje nas na jednych z ostatnich miejsc w europejskich zestawieniach. Pomimo tego, że w takich miastach jak Zielona Góra, Wrocław czy Opole mieszkańcy posiadają największe mieszkania w kraju, wciąż ich powierzchni nie przekracza średnio nawet 70 metrów kwadratowych. A jak wygląda sytuacja w innych krajach?  

Na jakim metrażu mieszkają europejczycy? 

Pierwsze zaszczytne miejsce pod względem wielkości użytkowej mieszkań zajmuje Cypr, których powierzchnia wynosi średnio 138,4 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu jest Norwegia z powierzchnią mieszkań wynoszącą 116,1 metrów kwadratowych, natomiast trzecie miejsce w tym rankingu przypadło Belgii (110,4 m2). Co ciekawe, wielkość mieszkań w poszczególnych krajach wcale nie zależy od wielkości ich PKB. 

Warto także wspomnieć, że w mniejszych niż Polacy mieszkaniach mieszkają wszyscy mieszkańcy pozostałych krajów nadbałtyckich. W Estonii średnia powierzchnia mieszkań wynosi 58,4 metrów kwadratowych, na Łotwie 55 metrów kwadratowych, na Litwie 57,4 metrów kwadratowych. W zestawieniu dalej plasuje się jedynie Rumunia. 

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy