728 x 90

Lotnisko przyszłości – odprawa bez udziału ludzi? Sprawdzamy prognozy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Lotnisko przyszłości – odprawa bez udziału ludzi? Sprawdzamy prognozy!

Czy na lotnisku już niebawem odprawi nas komputer? Prawdopodobnie właśnie do tego zmierzamy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wykorzystujemy nowe technologie tam, gdzie dotąd nie było o tym mowy. Takie zmiany z pewnością będą się pogłębiać. Czy niebawem czeka nas np. lotnisko, gdzie odprawa odbywać się będzie bez udziału ludzi? Właśnie takie są przewidywania.

Nowoczesność coraz bardziej widoczna jest na polskich lotniskach – bramki biometryczne wprowadza właśnie port lotniczy w Warszawie. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości część obowiązków personelu lotniska przejmą roboty i dedykowane temu aplikacje.

Światowe lotniska idą jeszcze dalej w wykorzystaniu nowoczesnych technologii

W Dallas technologia biometryczna ma być wykorzystywana na każdym z etapów podróży. W Indiach, Korei Południowej czy Niemczech na lotniskach coraz częściej pojawiają się roboty – niekiedy humanoidalne. Wykorzystuje się też technologie głosowe lub inteligentne okulary dla osób niedowidzących. Przyszłość poszczególnych rozwiązań jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak innowacje odbierają podróżujące osoby. ‘’Passenger experience’’ zadecyduje o tym, które pomysły będą dalej rozwijane.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy