728 x 90

Konkurs Biedronki – zostań pisarzem albo ilustratorem bajek dla dzieci

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Konkurs Biedronki – zostań pisarzem albo ilustratorem bajek dla dzieci

Sieć sklepów Biedronka postawiła sobie za cel popularyzację czytania wśród najmłodszych. Konkurs na pisarza i ilustratora ruszył kilka miesięcy temu. Sprawdź szczegóły konkursu.

Biedronka dla dzieci

Projekt sieci Biedronka ma na celu zachęcenie dzieci do czytania. Inicjatywa skierowana jest dla debiutujących pisarzy i ilustratorów. Za zadanie mają stworzyć książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Autor najlepszego tekstu i autor ilustracji do niego dostaną po 100 000 zł nagrody. Co więcej, książka ich autorstwa zostanie przekazana do sprzedaży w sklepach Biedronka w całej Polsce w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Ubiegłoroczna edycja konkursu liczyła sobie 4800 uczestników. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej sklepu.

Istotne daty

Między 11 lutego a 22 marca miał miejsce pierwszy etap konkursu, czyli zgłoszenie prac w kategorii Tekst. 23 kwietnia odbyły się obrady Kapituły Nagrody, a 18 maja nastąpiło ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu. Między 18 maja a 28 czerwca będzie miał miejsce drugi etap konkursu, czyli ogłoszenie prac w kategorii Ilustracje. W dniu 15 lipca obradować będzie Jury Kapituły Nagrody, a do 30 września nastąpi ogłoszenie wyników drugiego etapu konkursu i wtedy też książka trafi do sprzedaży.

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy