728 x 90

Artykuł sponsorowany

Jakie właściwości ma poliwęglan?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie właściwości ma poliwęglan?

Dowiedz się, czym dokładnie jest poliwęglan oraz poznaj jego najciekawsze właściwości i najczęstsze zastosowania.

Technologie oraz budownictwo cały czas się rozwijają. Dzięki temu możemy cieszyć się coraz to nowszymi rozwiązaniami, które są bardziej funkcjonalne. Jednym z takich rozwiązań jest poliwęglan. Dowiedz się, czym konkretnie jest poliwęglan oraz poznaj wszystkie jego właściwości i zastosowania. 

Czym jest poliwęglan?

Warto zacząć od tego, czym tak w ogóle jest poliwęglan. Jest to nic innego jak tworzywo sztuczne, które składa się z polimerów będących formalnie estrami kwasu węglowego. Zazwyczaj charakteryzuje się on dużą przezroczystością, jednak z powodzeniem może zostać zabarwiony na różne kolory. Ponadto jest to materiał termoplastyczny, dzięki czemu można uzyskać z niego przedmioty o wielu różnych kształtach i wymiarach, na przykład daszek nad drzwi, który znajdziesz na stronie https://www.robelit.pl/.

Właściwości poliwęglanu

Jakie zatem właściwości ma poliwęglan? Przede wszystkim jest on bardzo odporny na uderzenia, co wyróżnia go spośród innych na pierwsze oko podobnych materiałów. Ponadto poliwęglan jest bardzo prosty w obróbce. Jest to materiał, w którym bez problemu można wiercić oraz można go z łatwością ciąć. Dodatkowo jest on bardzo lekki oraz posiada wysoką przezroczystość i dobrą przepuszczalność światła. Nie da się przeoczyć również termicznych właściwości poliwęglanu, ponieważ może być on eksploatowany w zakresie temperatur od -30°C do +120°C. Cieszy się on także bardzo dobrą izolacją termiczną. 

Zastosowanie poliwęglanu

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom poliwęglan znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Poliwęglan komorowy jest więc używany jako materiał na dach. Często spotykany jest zwłaszcza w nowoczesnych obiektach przemysłowych, handlowych i sportowych. Jest on świetny także jako świetlik dachowe i różnego rodzaju zadaszenia, balustrady wewnętrzne i zewnętrzne, ogrody zimowe, szklarnie, a także witryny sklepowe czy ekrany akustyczne. Z powodzeniem możesz też zdecydować się na okna, a nawet drzwi wykonane z tego materiału.

Zdjęcie główne: pexels.com/Shahid Sultan

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy