728 x 90

Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybory w USA wpłyną na rynek nieruchomości w Polsce?

Jak może wyglądać rynek nieruchomości po wygranej Bidena w USA? Wejdź i sprawdź spekulacje analityków finansowych i politycznych.

Rynek nieruchomości ściśle powiązany jest z gospodarką, a jak wiadomo nie od dziś, ona zależna jest od sytuacji geopolitycznej na świecie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, będących potęgą gospodarczą. Jak więc wybory w USA mogą wpłynąć na ceny nieruchomości w Polsce? 

Wygrał Biden i co dalej? 

Wygrana Bidena niezwykle ucieszyła wszystkich przedsiębiorców zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, gdyż polityk ten jawnie popiera wszelkie działania związane z ochroną środowiska. Dlatego też możemy w najbliższym czasie spodziewać się wzrostu ilości instalacji PV pojawiających się na dachach w całym kraju. 

Niezwykle istotna dla rynku nieruchomości jest sytuacja związana z konfliktem na linii USA-Chiny. Jego eskalacja mogłaby bowiem doprowadzić do ogólnoświatowego kryzysu. Wygrana Bidena daje jednak nadzieję na uspokojenie nastrojów, gdyż prezydent ten w porównaniu do swojego poprzednika nie jest tak wojowniczo nastawiony wobec Chin.  

Dodatkowo plan Bidena względem spółki REIT, może także przyciągnąć nowych inwestorów skuszonych korzyściami podatkowymi, a to sprawiłoby, że rynek nieruchomości mógłby się ponownie rozpędzić. Dlatego też wybór Bidena na prezydenta USA cieszy specjalistów z branży nieruchomości. 

Źródło zdjęcia: Joe Raedle/Getty Images News/Getty Images

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy