728 x 90

E-papierosy w programie walki z nowotworami?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
E-papierosy w programie walki z nowotworami?

Czy Komisja Europejska włączy e-papierosy do programu walki z nowotworami? Kampania „Prawo dla ludzi” domaga się takiej decyzji.

Organizacja „Prawo dla ludzi” złożyła apel do Komisji Europejskiej o włączenie e-papierosów do programu walki z nowotworami. Komisja ma wydać decyzję w tej sprawie.

W krajach takich jak Wielka Brytania, Kanada, czy Nowa Zelandia rządowe agendy ds. zdrowia publicznego rekomendują używanie e-papierosy jako sposób na rzucenie palenia. Według badań, e-papierosy mogą być nawet o 95% mniej szkodliwe dla zdrowia niż te tradycyjne, ponieważ nie zawierają substancji smolistych. Organizatorzy kampanii „Prawo dla ludzi” ubiega się o to, aby Unia Europejska zastosowała podobne rozwiązanie. Zbierane są podpisy pod petycją w tej sprawie, która ma być skierowana do niedawno powstałej europejskiej Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem.

Niektóre badania sugerują, że e-papierosy mogłyby ograniczać ryzyko zdrowotne związane z paleniem oraz stanowić etap pośredni na drodze do rzucenia palenia. W Polsce papierosy pali ponad ¼ populacji, a każdego roku z powodu chorób odtytoniowych, takich jak schorzenia płuc, układu krążenia i nowotwory, umiera około 67 tys. osób. 

Źródło: Newseria

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Top autorzy